Karolina Makowiecka

Psycholog / Seksuolog

makowiecka

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM.
Chcąc rozwijać umiejętności w obszarze psychoterapii osób dorosłych od września 2013 roku podjęłam naukę w Szkole Psychoterapii prowadzonej przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej „INTRA”, gdzie przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w całościowym, 4 – letnim szkoleniu psychoterapeutycznym. Doświadczenie zawodowe w pracy seksuologa zdobywałam w Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Statek Psychologia, gdzie prowadziłam konsultacje i terapię krótkoterminową osób doświadczających trudności z realizacją potrzeb/ zachowań seksualnych, problemów w relacji z innymi ludźmi.
Pracuję z osobami dorosłymi, prowadzę konsultacje oraz psychoterapię indywidualna krótko – i długoterminową. Pracuję z ludźmi, którzy znaleźli się w kryzysie psychicznym, w obliczu zmiany, która przerasta ich możliwości radzenia sobie. Ponadto moje działania skierowane są dla osób doświadczających trudności ze swoją seksualnością. Pracuję w nurcie integracyjnym, w szczególności kierując się filozofią podejścia humanistycznego. 
Jedną z najważniejszych dla mnie wartości w procesie terapii jest stworzenie takich warunków dla relacji terapeutycznej, w której klient poczuje się bezpiecznie, w pełni akceptowany, aby mógł przyglądać się swoim trudnościom.
Na co dzień współpracuje również z osobami z niepełnosprawnością prowadząc warsztaty edukacyjne, warsztaty związane z nabywaniem kompetencji miękkich oraz wsparcie psychologiczne indywidualne oraz grupowe.