Monika Wójcińska

Psycholog / Psychoterapeuta

Wójcińska Monika 2

Ukończyłam psychologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie(1996) oraz Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie(2012). Ukończyłam szereg kursów z zakresu interwencji kryzysowej, uzależnień oraz szeroko pojętej pomocy psychologicznej.
Od ukończenia studiów pracuję jako psycholog w resorcie Obrony Narodowej. Pracuję jako biegły sądowy w Sądzie Metropolitarnym Warszawskim. W interwencji kryzysowej mam doświadczenie z pracy z osobami w żałobie, zagrożonymi samobójstwem, doświadczających utrat w różnych sferach życia- utarta pracy, relacji z bliską osobą, kryzysy egzystencjalne i rozwojowe, osoby obciążone przewlekłym stresie oraz doświadczające wypalenia zawodowego.
W różnych miejscach pracowałam jako psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii humanistycznej opartym na autentycznym i akceptującym kontakcie z pacjentem. W pracy ważny dla mnie jest indywidualny potencjał pacjenta i wykorzystanie jego zasobów. Psychoterapia dla mnie jest poznawaniem i rozwojem emocjonalnym i duchowym pacjenta.
Interesują mnie podróże – poznawanie nowych ludzi, kultur, poznawanie nowych miejsc. Lubię dobrą ciekawe sztuki teatralne, dobre filmy i interesujące książki.